Wyszukiwarka stron WWW

[zaloguj] / Dodaj stronę / Dodaj wizytówkę / Regulamin / Kontaktstrony www / wizytówki stron WWW

wyszukiwarka stron WWWWyszukaj

  • Wybierz kategorie:
     
  • Lokalizacja lub nazwa:
  •  

strony wwwInformatory turystyczne

strony www » Wypoczynek » Informatory turystyczne

 

stron 1

http://wroclaw.co-zobaczyc.pl
http://wroclaw.co-zobaczyc.pl

adres: http://wroclaw.co-zobaczyc.pl

tytuł: http://wroclaw.co-zobaczyc.pl

opis: Witryna o Wrocławiu - co trzeba zobaczyć, co koniecznie powinno się zwiedzić we Wrocławiu. Prezentujemy atrakcje Wrocławia, przyciągające miejsca i pociągające zabytki. Wszelkie najciekawsze miejsca są opatrzone fotografiami oraz dokładnymi opisami. Wrocław to fascynujące miasto warte zwiedzenia, miasto które słynie z tętniącego życiem rynku, średniowiecznego kompleksu budowli na Ostrowie Tumskim czy znanej w całej Polsce oraz na świecie Panoramy Racławickiej - stworzonej dla uczczenia setnej rocznicy powstania kościuszkowskiego. Warto dodatkowo odwiedzić Tereny Wystawowe z Halą Stulecia wraz z Ogrodem Japońskim i Ogrodem Zoologicznym. Przechadzka biegnącą nad brzegiem Fosy Miejskiej Promenadą to nie tylko sympatyczny relaksacyjny spacer wśród zieleni. Na trasie czeka nas masa pięknych widoków. Zalecamy przejażdzkę statkiem oraz spacer nieopodal Odry, to przymusowe punkty pobytu we Wrocławiu, który z mniej więcej trzystoma mostami i kładkami jest mieniony "Wenecją Północy". Prezentujemy także wieloraką ofertę noclegową - od schronisk młodzieżowych w cenie 30 zł od osoby po pięciogwiazdkowe hotele wrocławskie za minimum 100 euro. Te wszystkie ciekawe miejsca we Wrocławiu zobaczysz na naszej stronie. Zapraszamy - u nas poznasz zabytki Wrocławia:)

 

http://www.gorytajemnic.pl/

adres: http://www.gorytajemnic.pl/

tytuł: http://www.gorytajemnic.pl/

opis: Do Sudetów Środkowych zaliczamy kilka kilka pasm górskich. Nie są to góry imponujące wysokościami, nie są to rozległe nie zamieszkane obszary. Góry w tej części Polski mogą jednak uchodzić za najbardziej tajemnicze i interesujące. W okresie ostatnich kilkuset lat przechodziły kilkakrotnie pod władanie różnych władców. Od piastowskich książąt przez królów czeskich, pruskich i władców austriackich. Toczyły się o te ziemie ciężkie walki, po tych wydarzeniach zostało wiele pamiątek. Twierdza w Srebrnej Górze i „Żeliwna Lipa” na Podlesiu to tylko dwa przykłady. Sporo pamiątek i ciekawych miejsc zostało po czasie II wojny światowej. To najbardziej tajemniczy i ciągle badany okres w dziejach tego regionu. Nigdzie w Polsce nie ma tylu ciekawych miejsc związanych z tym czasem. W Górach Suchych i Kamiennych i Wałbrzyskich natomiast znajdziemy kilka ciekawych pozostałości po pierwszym państwie Piastowskim. Tędy przebiegała południowa granica Księstwa Świdnicko-Jaworskiego rządzonego przez Piastów Ślaskich. Granic z Czechami broniły warowne zamki na górskich szczytach. Dziś większość z nich to ruiny. W Zagórzu Śląskim zamek Grodno pozostał w najlepszym stanie. Jest miejscem wielu ciekawych imprez kulturalnych, rycerskich turnieji i wystaw. Zamek Książ jeden z największych zamków w Polsce i chyba najładniejszy przyciąga rocznie tysiące turystów. Tu również odbywają się ciekawe wydarzenia. Jedną z ważniejszych imprez jest wystawa kwiatów, na którą przyjeżdżają goście z całej Europy. Serwis turystyczny Góry Tajemnic oprowadzi Was po tych miejscach. Oprócz miejsc znanych pokażemy ciekawe miejsca nie odkryte przez turystów. Zaproponujemy wycieczki na weekend, przedstawimy atrakcyjne trasy rowerowe.

Turystyka i podróże

adres: http://oilpress.pl

tytuł: Turystyka i podróże

opis: W Polsce jest wiele atrakcyjnych miejsc, które wartałoby poznać, jednakże rzadko się o nich pisze. Najczęściej w internecie natknąć się można na serwisy turystyczne, które omawiają popularne miejsca w dużych miastach Polski. Podobnie jest ze stroną www.oilpress.pl, która też objawia słynne zabytki lub miejsca takie jak na przykład: Zamek w Malborku, Poznańskie muzea czy łazienki w Warszawie. Jednak na blogu znajdującym się pod przytoczonym adresem zamieszczono także wsie a także zabytki, które da się w nich zobaczyć. Dodatkowo do każdego zakątka dodawana jest krótsza ewentualnie dłuższa notatka historyczna, co powoduje, iż portal nabiera także charakteru kulturowego. Turyści znajdą tu propozycje noclegowni, a przede wszystkim hoteli w obrębie Poznania takich jak na przykład: Delicjusz. Zrobić użytek tu można także z przewodnika krajoznawczego, jaki na pewno będzie potrzebny niejednemu podróżnikowi. Zabierz się w podróż po największych miejscowościach naszego kraju. Zachęcamy wszystkich internautów do zapoznawania się z naszym portalem.

Szukaj w zasobach serwisu strony www Informatory turystyczne

stronywww.eu